قطعه سازان
خصوصی سازی و حذف قیمت گذاری دستوری مهم ترین درخواست قطعه سازان از دولت آینده
به گزارش خبرخودرو، رئیس انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازانکشور گفت: مهم ترین درخواست قطعه سازان از دولت جدید اداره غیردولتی خودروسازی و حذف قیمت گذاری دستوری است.
دولت آینده باید استراتژی خود را در رابطه با صنعت خودرو روشن کند
به گزارش خبرخودرو، عضو هیات مدیره انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور ضمن اشاره به اینکه دولت آینده باید نسبت به شفاف‌سازی استراتژی خود در ارتباط با صنعت خودرو اقدام کند، گفت: شفاف‌سازی دولت در این باره، سیاست‌های خودروساز و قطعه‌ساز را برای پیشبرد تولید مشخص خواهد کرد.
حمایت قاطع انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو کشور و صنعت قطعه سازی از آیت الله رئیسی
به گزارش خبرخودرو ، انجمن سازندگان قطعات و مجموعه هاي خودرو کشور با انتشار نامه ای حمایت قاطع خود را از جناب آقای آیت الله رئیسی در سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری کشور اعلام کردند.
سود هزار میلیاردی تولیدکنندگان مواد اولیه در سایه زیان انباشته قطعه سازان و خودروسازان
به گزارش خبرخودرو، دبیر انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور ضمن تشریح مشکلات قطعه سازان عنوان کرد: توان بالقوه قطعه سازان کشور تولید 2200 دستگاه خودرو در سال است.
محاسبه بهای فولاد بر اساس قیمت‌های جهانی موجب افزایش قیمت تمام شده خودرو می شود
به گزارش خبرخودرو، عضو هیات مدیره انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور ضمن انتقاد از صادرات گسترده فولاد از سوی فولادسازان گفت: مشکلات نقدینگی برای تامین فولاد بر کمیت و قیمت محصولات اثرگذار است، اما تاثیری بر کیفیت قطعه و خودرو ندارد.
کروز در راستای اهداف گام دوم انقلاب به نوعی حماسه آفرینی کرده است
قائم مقام معاونت اقتصادی ستاد اجرایی فرمان امام (ره):
به گزارش خبرخودرو،فرهاد تقوی منش گفت: قطعه سازی کروز با وجود مدیران برجسته، کارآفرین و جهادی توانسته پایه های کلیدی صنعت قطعه سازی در کشور را رونق و به خودکفایی حداکثری برسد.
قیمت خودرو باید در حاشیه بازار تعیین شود
آزادی نرخ مواد اولیه و قیمت دستوری خودرو؛ دو بلای عارض بر صنعت خودرو
به گزارش خبرخودرو، نایب رئیس انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور در خصوص تغییر نحوه قیمت‌گذاری خودروهای عمومی و اختصاصی بر قیمت‌گذاری خودرو در حاشیه بازار تاکید کرد و گفت: اگر نقدینگی‌ای وجود دارد، باید در جهت تقویت ساخت داخل هزینه شود تا دست تحریم‌گران از صنعت خودروی داخلی قطع شود.
با واگذاری قیمت کم‌تیراژها به خودروسازان زیان‌ قیمت‌های دستوری جبران نمی‌شود
به دلیل افزایش روزانه نرخ مواد اولیه؛
به گزارش خبرخودرو، عضوهیات مدیره انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور ضمن انتقاد از محاسبه قیمت مواد اولیه بر اساس نرخ دلار و فوب خلیج فارس به بیان عوامل موثر بر افزایش قیمت قطعه و خودرو پرداخت.
تکمیل طرح شناسا مستلزم تعریف کد رهگیری برای قطعات یدکی است
به گزارش خبرخودرو، عضو هیأت مدیره انجمن صنایع همگن و نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور ضمن انتقاد از روند کند طرح شناسا، تعریف کد رهگیری برای قطعات یدکی را از ملزومات این طرح دانست.
انتظارات قطعه سازان خودرو کشور از رییس جمهور آینده
به گزارش خبرخودرو،انجمن های استانی قطعه سازان خودرو سراسر کشور در نشستی به میزبانی انجمن صنایع همگن کشوری با صدور بیانیه ای مستقل انتظارات و خواسته های خود از دولت و رییس جمهور آینده را مطرح کردند.
مانع زدایی صنعت خودرو در گرو اصلاح قیمت گذاری است
محمد رضا نجفی منش در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو با بیان اینکه اصلاح قیمت گذاری خودرو موجب عقلایی شدن امور می شود، اظهار داشت: اگر هدف مسئولین در سال جاری مانع زدایی است اصلاح قیمت گذاری در صنعت خودرو ضرورت دارد در غیر این صورت رفع موانع تولید در صنعت خودرو تحقق نیافته است.
توزیع فولاد توسط انجمن های قطعه سازی، تامین فولاد برای قطعه سازان را تسهیل خواهد کرد
به گزارش خبرخودرو، عضو هیأت مدیره انجمن صنفی قطعه‌سازان استان تهران درباره خروج خودروسازان از زنجیره تامین فولاد و واگذاری آن به قطعه سازان توضیحاتی را مطرح کرد.
قیمت‌گذاری جدید شورای رقابت بدون توجه به رشد شدید بهای مواد اولیه است
به گزارش خبرخودرو، عضو هیات مدیره انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور در خصوص مصوبه اخیر شورای رقابت مبنی بر افزایش حداکثر 9 درصدی قیمت خودرو و مولفه‌های اثرگذار بر قیمت توضیحاتی را مطرح کرد.
آزادسازی قیمت خودروهای کم تیراژ زیان دهی خودروسازان را جبران نمی کند
به گزارش خبرخودرو، عضو هیات مدیره انجمن تخصصی قطعه سازان همگن استان تهراناظهار داشت: تخصیص ارز به منظور توسعه خودروسازی کشور بر واردات خودرو ارجحیت دارد.
عدم تامین نقدینگی واحدهای قطعه سازی را به تعطیلی کشاند
عضو هیات مدیره انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو کشورضمن تشریح مشکلات قطعه سازان از توقف فعالیت واحدهای قطعه سازی به دلیل عدم تامین نقدینگی خبر داد.
انعقاد قرارداد با خودروسازان خارجی باید مشروط به انتقال تکنولوژی با حداکثر داخلی‌سازی باشد
به گزارش خبرخودرو، نایب رئیس انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور در انعقاد قرارداد مجدد با خودروسازان خارجی بر لحاظ شرایط جدید از جمله درصد بالای ساخت داخل در تولیدات مشترک تاکید کرد.
کروز در داخلی سازی قطعات به نتایج قابل تحسینی دست یافته است
الیاس نادران:
به گزارش خبرخودرو،نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: کروز در صنعت قطعه سازی و داخلی سازی قطعات به نتایج قابل تحسینی دست پیدا کرده است.
مونتاژکاری در صنعت خودرو ناشی از فقدان سیاست‌گذاری برای بخش تولید است
به گزارش خبرخودرو، عضو هیات مدیره انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور با اشاره به توان صنعت قطعه سازی در داخلی‌سازی بیش از 80 درصدی گفت: سیاست‌گذاری مناسب و اراده قوی از سوی تصمیم‌گیران و همچنین از سوی بخش دولتی و خصوصی بر اجرای پروژه‌های ساخت داخل وجود ندارد.
افزایش حداکثر 9 درصدی قیمت خودرو متناسب با رشد هزینه‌های تولید نیست
به گزارش خبرخودرو، به گفته نایب رئیس انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور افزایش 9 درصدی قیمت خودرو پاسخگوی هزینه‌های تولید نیست و با توجه به اینکه خودروسازی به عنوان صنعت پیشران جامعه‌ای متشکل از 68 نوع صنعت وابسته به یکدیگر است، هر گونه لطمه به آن موجب ورود آسیب به سایر صنایع می‌شود.
شورای رقابت بازار سیاه خودرو را جمع نکرد
به گزارش خبرخودرو، نایب رئیس انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو استان تهران گفت: شورای رقابت یک مرجع زاید است و در هیچ نقطه‌ای از دنیا مرجعی برای تعیین قیمت دستوری یک کالا وجود ندارد.
صفحه  از ۲۹
طراحی و تولید: "ایران سامانه"