مجلس
پیگیری جدی مشکلات ارزی و گمرکی قطعه‌سازان با دو راهکار در کمیسیون اقتصادی مجلس
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: به منظور ترخیص قطعات و مواد اولیه از گمرک جلساتی با حضور وزیر صمت و مسئولان گمرک برگزار شده و تلاش برای آزادسازی کالا و قطعات از گمرک ادامه دارد.
مقاومت بانک مرکزی در برابر واردات بدون انتقال ارز توجیهی ندارد
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی مجلس گفت: بانک مرکزی می‌بایست از نگاه خود مبنی بر عدم پذیرش واردات بدون انتقال ارز برای کالاهای اساسی، قطعات یدکی و همچنین ماشین‌آلات عقب‌نشینی نماید.
توافق کمیسیون صنایع و وزارت صمت برای قیمت‌گذاری خودرو
به گزارش خبرخودرو،عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از توافق کمیسیون متبوعش و وزارت صمت برای قیمت‌گذاری خودرو خبر داد و گفت: قیمت‌گذاری خودرو براساس دستورالعمل هیات تعیین و تثبیت قیمت‌ها در سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و با اتکا به هزینه‌های تولیدی حسابرسی شده خودروسازان تعیین می‌شود.
راهکار کارگروه مشترک صمت و کمیسیون صنایع برای تحقق جهش تولید
به گزارش خبرخودرو، نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ضمن اعلام حمایت از بخش خصوصی از مشوق‌های کارگروه مشترک صمت و مجلس به منظور رشد تولید و ارتقای کیفیت خبر داد.
پیگیری تسهیل شرایط تخصیص ارز و ترخیص قطعات از سوی مجلس
به گزارش خبرخودرو، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ضمن بیان توضیحاتی در خصوص درخواست قطعه‌سازان مبنی بر تامین ارز بدون ذکر منشا از پیگیری مشکلات تولیدکنندگان در تامین ارز و ترخیص قطعات از سوی این کمیسیون خبر داد.
مالیات‌ستانی تنها راهکار حذف دلالی از بازار خودرو
فروش خودرو در بورس منطقی نیست
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حضور شورای رقابت در عرصه تعیین قیمت قانونی و ناشی از انحصار است، گفت: فروش بورسی خودرو راهکار مناسبی برای ساماندهی بازار نخواهد بود.
طرح مجلس برای ساماندهی خودرو‌های سبک در مرحله اصلاح
نماینده مردم شیروان در مجلس:
به گزارش خبرخودرو،عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: در صورت اجرای طرح ساماندهی خودرو‌های سبک، اختلاف قیمت حاشیه بازار و کارخانه ۷۰تا۸۰ درصد کاهش می‌یابد.
ورود مجلس به بررسی یکی از راهکارهای کاهش قیمت خودرو طی هفته جاری
به گزارش خبرخودرو، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به وضعیت طرح ساماندهی بازار خودرو از ورود این کمیسیون به بررسی یکی از چالش‌های صنعت خودرو و موثر در کاهش قیمت‌ها خبر داد.
سامانه جامع تجارت مسکنی موقت برای ساماندهی بازار تایر
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به معضلات ریشه‌ای تولید و توزیع کالا در کشور، راهکارهای اساسی رفع التهابات بازار تایر را برشمرد.
افزایش تولید خودرو در داخل تصمیم مثبت مديران شرکت سایپا است
نماينده مردم اهواز در مجلس شوراي اسلامي:
به گزارش خبرخودرو،عضو شورای مرکزی فراکسیون انقلاب اسلامی با بیان اینکه مجلس حامی تولید خودرو در داخل است، گفت: تصمیم مسئولین شرکت سایپا برای افزایش تولید خودرو در داخل اقدامی مثبت و مناسب است.
راه حل مشکلات قطعه سازان چیست؟
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از توجه مجلس به مشکلات قطعه سازان در طرح تحول صنعت خودرو سخن گفت.
بررسی اولویت‌ها و راهکارهای عملیاتی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای ساماندهی بازار
فیروزی نشست کمیسیون صنایع و معادن را تشریح کرد
به گزارش خبرخودرو،سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از بررسی اولویت‌ها و راهکارهای عملیاتی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای ساماندهی بازار در کمیسیون متبوعش خبر داد.
انتقاد از ۳ تا ۵ برابر شدن قیمت قطعات یدکی خودرو
به گزارش خبرخودرو،عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید قیمت قطعات یدکی خودرو حدود ۳ تا ۵ برابر گران شده است درحالیکه این افزایش قیمت محلی از اعراب ندارد.
تغییرات طرح ساماندهی صنعت خودرو در حوزه قیمت‌گذاری تشریح شد
به گزارش خبرخودرو، نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: در طرح ساماندهی صنعت خودرو راهکارهایی برای حل معضلات صنعت قطعه‌سازی و نحوه قیمت‌گذاری خودرو از سوی شورای رقابت پیش‌بینی شده است.
حاشیه بازار و شورای رقابت در آزمون نرخ‌گذاری مردود شدند
به گزارش خبرخودرو، عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: پس از ناکامی دو راهکار قیمت‌گذاری بر اساس حاشیه بازار و فرمول پیشنهادی شورای رقابت در واقعی کردن خودرو، طرح ساماندهی عهده‌دار این وظیفه شد.
انتقال قیمت‌گذاری خودرو از شورای رقابت به سازمان حمایت پاک کردن صورت مسئله است
به گزارش خبرخودرو،سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است انتقال قیمت‌گذاری خودرو از شورای رقابت به سازمان حمایت از مصرف کننده را پاک کردن صورت مسئله است و دولت باید ریشه‌ای مشکل خودرو در کشور را حل کند.
درخواست وزارت صمت برای قیمت گذاری خودرو ۵درصد زیر نرخ بازار
به گزارش خبرخودرو،هرچند وزارت صنعت، معدن و تجارت و خودروسازان خواستار افزایش قیمت کارخانه ای خودرو با فرمول عرضه چهارچرخ ها ۵درصد زیر نرخ بازار شدند اما از آن جا که این سیاست موجب افزایش قیمت می شود کمیسیون صنایع و معادن مجلس، به صراحت با آن مخالف کردند.
رایزنی مجلس با دولت برای اسقاط خودروهای فرسوده
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به ارزیابی فرآیند اسقاط خودروهای فرسوده پرداخت و از رایزنی مجلس با دولت و تعریف بسته جبرانی خرید خودرو برای اقشار ضعیف جامعه خبر داد.
نابسامانی بازار فولاد به گرانی خودرو دامن زد
به گزارش خبرخودرو،عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید از آنجایی که مواد اولیه مورد استفاده تولید خودرو متناسب با رشد نرخ ارز افزایش می‌یابد، قیمت تمام شده تولید نیز بیشتر شده و چهارچرخ‌ها گران شده است.
وابستگی ۳۰ تا ۴۰ درصدی صنعت تایر به واردات مواد اولیه
به گزارش خبرخودرو،عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید وابستگی ۳۰ تا ۴۰ درصدی صنعت تایر به واردات مواد اولیه و وجود مشکلات متعدد مانند انتقال پول به خارج از کشور، نوسانات ارزی و کمبود نقدینگی موجب شده تولیدکنندگان داخلی نتوانند نیاز بازار را تامین کنند.
صفحه  از ۴۳
طراحی و تولید: "ایران سامانه"