مجلس
تولید خودروی ارزان قیمت درگرو کاهش هزینه‌های تولید است
به گزارش خبرخودرو،عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس کاهش هزینه‌های تولید به منظور تولید خودروی ارزان قیمت را یکی از الزامات خودروسازان دانست.
افزایش تیراژ پاسخگوی زیان انباشته خودروسازان نیست
به گزارش خبرخودرو، عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: بخشی از زیان دهی فعلی شرکت‌های خودروسازی با وجود تیراژ بالا ناشی از زیان انباشته‌ این شرکت‌ها در گذشته است.
عرضه خودرو در بورس سازوکاری برای تنظیم بازار است
به گزارش خبرخودرو، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: تعیین قیمت پایه از سوی شورای رقابت یا سازمان حمایت به معنای قیمت‌گذاری دستوری نیست و هدف از این طرح تنظیم بازار است.
راهکارهای ساماندهی صنعت خودرو؛ از واردات تا مشارکت با شرکت‌های خارجی
به گزارش خبرخودرو،عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس واردات خودرو، مشارکت و استفاده از ظرفیت شرکت‌های خارجی را از جمله راهکارهای ساماندهی بازار خودرو دانست
شرایط فروش اقساطی خودرو به جانبازان مشخص شد
به گزارش خبرخودرو،نمایندگان مجلس وزارت صمت را مکلف به فروش قسطی خودرو به جانبازان کردند.
رویکرد کمیسیون صنایع مجلس کنترل قیمت خودرو است
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسون صنایع مجلس شورای اسلامی بر کنترل قیمت خودرو با هدف صاحب خودرو شدن اقشار کم درآمد جامعه تاکید کرد.
خودروی ارزان قیمت باید باکیفیت باشد
به گزارش خبرخودرو،عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید خودروی ارزان قیمت باید دارای آپشن‌های روز دنیا مانند مقاومت بدنه، مصرف سوخت کم و... باشد و تولید خودرویی با این ویژگی‌ها مشروط بر اینکه قیمت آن کمتر از پراید و تیبا باشد، با روش‌ها و قیمت گذاری کنونی ممکن نیست.
بازار انحصاری خودرو مستلزم ورود شورای رقابت است
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد بازار خودرو در انحصار دو خودروساز بزرگ ایران خودرو و سایپا است و بازار انحصاری مستلزم ورود شورای رقابت به حوزه قیمت‌گذاری است.
مخالفت مجلس با واردات اتوبوس‌های دست دوم
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز مخالفت با واردات اتوبوس‌های دست دوم گفت: از توانمندی لازم برای ساخت اتوبوس در داخل کشور برخوردار هستیم و می‌بایست از این پتانسیل حداکثر بهره را ببریم.
مجلس با واردات خودرو از مناطق آزاد مخالفت کرد
به گزارش خبرخودرو،نمایندگان مجلس شورای اسلامی با رای به حذف بند الحاقی تبصره ۶ ماده واحده با واردات خودروهای خارجی از مناطق آزاد به داخل کشور مخالفت کردند.
چرا مجلس با آزادسازی قیمت خودرو مخالف است؟
علیرضا سلیمی در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو در خصوص مخالفت کمیسیون صنایع مجلس با طرح آزادسازی قیمت خودرو عنوان کرد: کمیسیون صنایع مجلس بر این عقیده است که آزادسازی قیمت خودرو باید در مواقع خاص و ضروری صورت بگیرد. در شرایطی مانند اکنون که تقاضا از عرضه پیشی گرفته است ...
ضرورت تامین نقدینگی خودروسازان و خودکفایی در تولید قطعات
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات کشور ضمن انتقاد از دو نرخی بودن خودرو و فرآیند دلالی در بازار بر خودکفایی و رقابت‌پذیری صنعت خودرو تاکید کرد.
لوکس‌سواران در سال ۱۴۰۰ مالیات می‌دهند
به گزارش خبرخودرو،نمایندگان مجلس میزان دریافت مالیات از انواع خودروهای لوکس را مشخص کردند.
خودرو باید تک نرخی شود
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بر آزاد سازی قیمت خودرو و ارتقای کیفیت آن با ورود بخش خصوصی به حوزه ساخت خودرو تاکید کرد.
شورای رقابت می‌ماند یا می‌رود؟
به گزارش خبرخودرو، نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به تصویب طرح توسعه پایدار زنجیره فولاد در کمیسیون صنایع و ارسال آن به صحن علنی از آخرین تغییرات طرح ساماندهی صنعت خودرو خبر داد.
واردات خودروی دست دوم در کمیسیون صنایع و معادن مطرح نیست
به گزارش خبرخودرو،سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن با بیان اینکه موضوعی درباره واردات خودروی دست دوم در کمیسیون متبوعش مطرح نیست، گفت: در طرح ساماندهی بازار خودرو که در کمیسیون صنایع در حال چکش‌کاری است، شرایطی برای واردات خودرو صفر پیش بینی شده است.
قرعه‌کشی خودرو محصول غیرواقعی بودن اقتصاد کشور است
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از حاکمیت اقتصاد دولتی بر کشور گفت: کیفی‌سازی محصولات و ایفای تعهدات به موقع از سوی خودروسازان مستلزم رقابتی شدن صنعت و بازار خودروی کشور است.
مسیر نهایی طرح‌های خودرویی مجلس امروز مشخص می‌شود
میانبر نمایندگان برای عرضه خودرو در بورس
به گزارش خبرخودرو، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از دستورکار جلسه امروز کمیسیون و وضعیت فعلی طرح تحول بازار و صنعت خودرو سبک مبتنی بر عرضه خودرو در بورس خبر داد.
عدم تعادل عرضه و تقاضا مهمترین مانع آزادسازی قیمت خودرو
به گزارش خبرخودرو،عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: آزادسازی قیمت خودرو در شرایط فعلی که عرضه پاسخگوی تقاضا نیست موجب افزایش قیمت های فعلی خواهد شد.
طرح های خودرویی مجلس به کجا رسید؟
به گزارش خبرخودرو، عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از وضعیت طرح های خودرویی کمیسیون مبنی بر عرضه در بورس و تحقیق و تفحص از صنعت خودرو خبر داد.
صفحه  از ۴۹
طراحی و تولید: "ایران سامانه"