صنعت
صرفه‌جویی ۵۰۰ دلاری در ساخت هر خودروی داخلی
مدیرکل صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صمت خبر داد:
به گزارش خبرخودرو،مدیرکل صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صمت از صرفه جویی ۵۰۰ دلاری در ساخت هر خودروی داخلی خبر داد.
هدف نهایی استراتژی صنعت خودرو باید حمایت از مصرف‌کننده باشد
به گزارش خبرخودرو، عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: استراتژی صنعت خودرو به عنوان یک نقشه راه عمومی می‌بایست به تصویب سوی تمامی ارکان تصمیم‌گیرنده، اجرایی و مجلس به عنوان نهاد ناظر برسد و هدف نهایی حمایت از مصرف‌کننده باشد.
آزادسازی قیمت و واردات خودرو ضروری است
به گزارش خبرخودرو، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران ضمن بررسی وضعیت کنونی صنعت خودرو به بیان راهکارهای خروج از زیان‌های انباشته تحمیلی بر این صنعت پرداخت.
راهکار های چابک سازی صنعت خودرو
در گفت و گو با دکتر تقوامنش تشریح شد:
به گزارش خبرخودرو،تامين نقدينگي پايدار از طريق فروش دارايي هاي غير مولد ، فروش شركت هاي صوري و غير اقتصادي می تواندتاثیر بسزایی درچابکی خودرو سازان داشته باشد.
دکتر فرهاد تقوا منش :
صنایع کوچک در کشور ما و بسیاری از نقاط دنیا ، بخشی بزرگی از صنعت را فراگرفته است و نقش آن در بالندگی اقتصاد کشور و ایجاد اشتغال به حدی زیاد است که می بایست افرادی با تفکری نوین و عشق به کار و تعهد ، بازوان اجرایی آن را برعهده داشته باشند.
افزایش تیراژ، رفع انحصار و قیمت‌گذاری عادلانه خودرو چگونه محقق می‌شود؟
اظهارنظرهای خودرویی رئیس دولت سیزدهم؛
به گزارش خبرخودرو، عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت ایران ملزومات موردنیاز و درصد تحقق افزایش تیراژ، رفع انحصار و قیمت‌گذاری عادلانه خودرو به عنوان شعارهای رئیس دولت سیزدهم در حوزه صنعت خودرو را مورد ارزیابی قرار داد.
تولید خودرو پیشتاز تولیدات منتخب صنعتی استان مازندران
رییس سازمان صمت استان مازندران خبر داد:
به گزارش خبرخودرو،رییس سازمان صمت استان مازندران، گفت: تولید خودرو در استان مازندران پیشتاز تولیدات منتخب صنعتی می باشد.
پیام تبریک وزیر صمت به مناسبت روز ملی صنعت و معدن
به گزارش خبرخودرو،وزیر صنعت، معدن و تجارت در پیامی به مناسبت روز ملی صنعت و معدن، با تاکید بر نقش صنعتگران، معدن‌کاران و کارآفرینان در پیشرفت کشور، این روز را به فعالان حوزه‌های صنعتی و معدنی تبریک گفت.
به گزارش خبرخودرو، رییس کمیته صمت رییس جمهور منتخب بر اهمیت تولید ناخالص داخلی و نقش آن در عملکرد اقتصادی کشور تاکید کرد.
داخلی سازی 1.5 میلیارد دلار از قطعات مرتبط با صنعت خودرو
به گزارش خبرخودرو،وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری میان ایدرو و شرکت‌های خودروساز با بنیاد شهید در راستای اجرای بند (ز) تبصره (7) قانون بودجه 1400 از داخلی سازی 1.5 میلیارد دلار از قطعات و تجهیزات مرتبط با صنعت خودرو خبر داد.
تعامل خوب بین وزارت صمت و مجلس شورای اسلامی/ ضرورت تغییر نقش تصدی‌گری دولت به نقش تنظیم‌گری
نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:
به گزارش خبرخودرو،نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاثیرات مثبت برخی از اقدامات وزارت صمت، تعامل این وزارتخانه با مجلس شورای اسلامی را خوب عنوان کرد و تغییر نقش دولت از تصدی‌گری به سمت تنظیم‌گری را ضروری دانست.
به گزارش خبرخودرو، رییس کمیته صمت رییس جمهور منتخب بر اصلاح وظایف شهرکهای صنعتی و سازمان صنایع کوچک در دولت اسلامی تاکید کرد.
ضرورت تشویق خودروسازان مطرح دنیا به امر سرمایه گذاری در صنعت خودرو ایران
به گزارش خبرخودرو، رییس کمیته صمت ستاد آیت الله رییسی گفت: تشویق سرمایه گذاری خارجی بلندمدت مبتنی بر عقد قراردادهای هوشمند در صنعت خودروسازی داخلی که نیازمند برنامه ریزی مناسب جهت رشد و توسعه در زمان اندکی است، ضرورت دارد.
دولت آینده به وضعیت دیون خودروسازان به واحدهای کوچک و متوسط قطعه‌سازی رسیدگی کند
به گزارش خبرخودرو، رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران در خصوص اقدامات دولت آینده برای حل مشکلات صنعت خودروسازی و قطعه‌سازی به بیان نکاتی پرداخت.
ضرورت ایجاد تنوع تولید و بهره مندی از تکنولوژی روز دنیا در صنعت خودرو
به گزارش خبرخودرو، رییس کمیته صمت ستاد آیت الله رییسی ضمن اشاره به سیر تحولات صنعت خودرو به تشریح راهکارهای ارتقا و توسعه صنعت خودرو پرداخت.
عرضه خودروی باکیفیت توسط خودروسازان / افزایش عمق ساخت داخل خودروهای مونتاژی
وزیر صمت در نشست با مدیران گروه خودروسازی بهمن تأکید کرد:
به گزارش خبرخودرو،وزیر صمت در نشست با مدیران گروه خودروسازی بهمن عرضه خودروی باکیفیت توسط خودروسازان تأکید کرد.
احیای صنایع تولیدی کشور در دستور کار دولت اسلامی قرار گرفته است
به گزارش خبرخودرو، رییس صمت ستاد آیت الله رییسی ضمن اشاره به چالش های موجود در صنایع مختلف کشور بر احیای این صنایع در دولت اسلامی آیت الله رییسی تاکید کرد.
قیمت‌گذاری خودرو باید منصفانه و به روز باشد
به گزارش خبرخودرو، عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: در آزادسازی قیمت خودرو یا تداوم قیمت‌گذاری دستوری، می‌بایست شریط انصاف و به روزرسانی در تعیین قیمت خودرو لحاظ شود.
به گزارش خبرخودرو، رییس کمیته صمت ستاد انتخابات آیت الله رییسی در حاشیه سفر آیت الله رییسی به استان آذربایجان شرقی ضمن تاکید بر احیای کارخانه بلبرینگ سازی تبریز عنوان کرد: به هیچ عنوان اجازه نمی دهیم کارخانه بلبرینگ سازی تبریز به دست نااهلان و رانت خواران اقتصادی دولت اصلاحات بیفتد و باید این کارخانه با جدیت تمام احیا شود.
صفحه  از ۲۵
طراحی و تولید: "ایران سامانه"