کد خبر: ۶۳۵۳۳۹
تاریخ انتشار: ۱۳:۳۹ - ۲۲ مهر ۱۴۰۰
در بیانیه کارگروه اسقاط اتحادیه صنایع بازیافت کشورعنوان شد:
به گزارش خبرخودرو، رییس کارگروه اسقاط اتحادیه صنایع بازیافت کشوربا انتقاد صریح از کارشکنی های ستاد حمل و نقل و سوخت در حوزه اسقاط خواستار رسیدگی دولت به این موضوع شد.


به گزارش خبرخودرو، رییس کارگروه اسقاط اتحادیه صنایع بازیافت کشور
با انتقاد صریح از کارشکنی های ستاد حمل و نقل و سوخت در حوزه اسقاط خواستار رسیدگی دولت به این موضوع شد.

محمد حسین گودرزی در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو اظهار داشت: علیرغم اینکه ستاد حمل و نقل و سوخت موظف به نظارت بر حوزه اسقاط و رونق صنعت اسقاط به منظور جلوگیری از آلودگی هوا ، کاهش مصرف سوخت و کشتارهای جاده ای است اما ریاست این ستاد با تفسیر اشتباه از مصوبات دولت نه تنها به وظایف خود عمل نکرده بلکه با اقدامات غیرقانونی خود موجب ترمز اسقاط در کشور شده است.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات غیرقانونی ستاد حمل و نقل و سوخت تشریح کرد: ریاست ستاد حمل و نقل و سوخت قصد دارد با اخذ تعهدنامه غیرقانونی از مراکز اسقاط که وکلای وزارت راه و شخص ایشان نیز بر آن واقف هستند، حقوق مدنی این صنف را محدود کند. این در حالی است که ماده 30 تا 32 قانون مدنی به صراحت بیان می کند که امکان تضییع حقوق هیچ شهروندی وجود ندارد.

عضو انجمن صنفی مراکز اسقاط و بازیافت خودروهای فرسوده کشور اضافه کرد: همچنین ریاست ستاد با کارشکنی های خود موجب توقف مذاکرات کارگروه اسقاط با ایران خودرو که مورد موافقت مدیرعامل و مدیران داخلی ایران خودرو نیز قرار گرفته شده است. بر اساس این مذاکرات مقرر شد 80 هزار دستگاه خودرو فرسوده با خودوهای ایران خودرو جایگزین شود به نحوی که مالکان خودرو فرسوده با تحویل خودروی خود یک دستگاه خودرو صفر به قیمت کارخانه از ایران خودرو دریافت کنند تا سود حاشیه بازار به جای دلالان نصیب مالکان خودرو های فرسوده شود اما متاسفانه ستاد حمل و نقل و سوخت نه تنها در این زمینه پیشقدم نشد بلکه به طور کل موجب توقف این مذاکرات شده است.

گودرزی با انتقاد صریح از ستاد حمل و نقل سوخت بیان کرد: با نظر به اینکه ریاست محترم جمهور در تمام جلسات خود بر اعلام هر گونه کوتاهی و مفسده در کشور تاکید دارند بنده رسما اعلام می کنم که سهل انگاری و فرار از قانون در ستاد حمل و نقل سوخت به وفور وجود دارد و به شدت در حال پیگیری آن از طریق وزارتخانه هستیم و هفته آینده نیز همه مسائل را خدمت شخص آقای وزیر شفاف سازی خواهیم کرد تا جلوی اقدامات غیرقانونی ستاد حمل و نقل و سوخت گرفته شود در غیر این صورت قطعا امسال با توجه به توقف فعالیت مراکز اسقاط با شدت آلودگی هوا در کشور مواجه خواهیم بود.

رییس کارگروه اسقاط اتحادیه صنایع بازیافت کشوردر پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر با توقف اسقاط در کشور مواجه هستیم و همان طور که از شواهد امر پیداست در حوزه موتورسیکلت اسقاطی صورت نمی گیرد در حالی که آلودگی هر دستگاه موتورسیکلت 7 برابر یک خودرو است و تنها فعالیت مراکز اسقاط در حوزه تاکسی بود که به بهانه های واهی جلو آن نیز گرفته شده و عملا اسقاط در کشور ما متوقف شده است. لذا دولت باید در وهله اول به فریاد مردم سپس مراکز اسقاط برسد.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
طراحی و تولید: "ایران سامانه"