کد خبر: ۶۲۳۳۰۸
تاریخ انتشار: ۲۰:۲۴ - ۲۵ خرداد ۱۴۰۰
ایسنا/چهارمحال و بختیاری استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: تجمعات خانوادگی، مراسمات عزا و شادی، تجمعات انتخاباتی و ... می‌تواند استان را وارد پیک پنجم کرونا بکند، بنابراین باید نظارت بر جلوگیری از شکل‌گیری هرگونه تجمع در استان تشدید شود.

اقبال عباسی ۲۵ خردادماه در جلسه مدیریت بیماری کرونا در چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه خوشبختانه از موج چهارم کرونا باوجود تمامی چالش‌ها کردیم، اظهار کرد: اما طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی هم‌اکنون هفت شهرستان در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند، بنابراین باید ضوابط و پروتکل‌های بهداشتی متناسب با وضعیت نارنجی در شهرستان‌ها رعایت شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری افزود: تجمعات خانوادگی، مراسمات عزا و شادی، تجمعات انتخاباتی و ... می‌تواند استان را وارد پیک پنجم کرونا بکند، بنابراین باید نظارت بر جلوگیری از شکل‌گیری هرگونه تجمع در استان تشدید شود.

وی با بیان اینکه تا روز برگزاری انتخابات زمان زیادی باقی نمانده است، خاطرنشان کرد: زمان قانونی تبلیغات کاندیداهای ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا تا پایان روز چهارشنبه ۲۶ خردادماه است و پس از این تاریخ تبلیغات ممنوع خواهد بود.

عباسی افزود: امکان دارد برخی کاندیداهای شورای شهر و روستا در روز پنج‌شنبه اقدام به تبلیغات در منازل و فضاهای خصوصی کنند، این تجمعات می‌تواند خطرآفرین باشد، بنابراین باید در چند روز آینده نظارت‌ها تشدید بر این موضوع شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اینکه واکسیسناسیون عوامل اجرایی در انتخابات در دستور کار قرار گرفته است، گفت: ۹۳۹ شعبه اخذ رای انتخابات ۲۸ خرداد در استان فرآیند اخذ رای را دنبال می‌کنند، همچنین بیش از ۲۰ هزار عوامل اجرایی در این فرآیند مشارکت دارند.

وی با اشاره به اینکه اولویت اول برای استقرار شعب اخذ رای در فضای باز است، گفت: اما در برخی شهرستان‌ها مانند شهرستان لردگان به‌علت دمای بالای هوا امکان استقرار شعب اخذ رای در فضای باز وجود ندارد، بنابراین در این مناطق باید در فضای بسته پروتکل‌ها و فاصله اجتماعی با حساسیت بالا مراعات شود.

عباسی در ادامه با اشاره به ورود تورهای گردشگری غیرمجاز به چهارمحال و بختیاری، یادآور شد: پلیس راهور، فرمانداران، بخشداران، میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و راهداری نظارت خود را بر جلوگیری از ورود این تورها تشدید کنند.

استاندار چهارمحال و بختیاری در پایان با اشاره به اهمیت برگزاری انتخاباتی سالم و در سایه امنیت، عنوان کرد: برای روز انتخابات نمی‌توان تمامی مسائل را پیش‌بینی کرد، بنابراین باید آمادگی لازم برای بروز برخی ناهماهنگی‌ها وجود داشته باشد، تخلفات انتخاباتی در اسرع وقت گزارش شود، روند رسیدگی به این تخلفات بعد از انتخابات آغاز می‌شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"