کد خبر: ۶۱۸۸۸۱
تاریخ انتشار: ۱۴:۵۶ - ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰
به گزارش خبرخودرو، نشست خبری مجازی شرکت بهمن دیزل با موضوع « برنامه توسعه بهمن دیزل در سال 1400» صبح امروز( 18 اردیبهشت ماه) با حضور مدیر عامل گروه بهمن، مدیر عامل شرکت بهمن دیزل و جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد.


به گزارش خبرخودرو، نشست خبری مجازی شرکت بهمن دیزل با موضوع « برنامه توسعه بهمن دیزل در سال 1400» صبح امروز( 18 اردیبهشت ماه) با حضور مدیر عامل گروه بهمن، مدیر عامل شرکت بهمن دیزل و جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرخودرو، بیوک علی مرادلو، مدیرعامل گروه بهمن اذعان داشت: برای توسعه شرکت های زیرمجموعه خود به ویژه شرکت بهمن دیزل برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت خوبی پیش بینی کردیم و علاوه بر افزایش تولید در سال 1400 طرح توسعه وسیعی در بهمن دیزل مانند سرمایه گذاری روی افزایش ظرفیت تولید، ایجاد خطوط تولید جدید و گسترش اراضی تحت اختیار شرکت که از 16 هکتار به 33 هکتار افزایش یافته را برنامه ریزی کردیم و امیدواریم بهمن دیزل در آینده نه چندان دور پیشرو صنعت خودروهای تجاری کشور شود.

وی ادامه داد: علی رغم تمام مشکلات موجود بهمن دیزل در سال 99 عملکرد بهتری نسبت به سالهای گذشته داشته و بیش از 50 درصد بازار کامیونت کشور را در اختیار دارد و امیدواریم با عرضه خودروهای جدید و ارائه محصولاتی مانند شیلر آینده تضمین شده و پایداری را برای شرکت بهمن دیزل رقم بزنیم.

مدیرعامل گروه بهمن درباره روند فعالیت شرکت های زیرمجموعه خود در بخش بار و مسافربری تشریح کرد: شرکت بهمن دیزل روی تولید خودروهای باری فعالیت می کنند و به غیر از تولید مینی بوس و ون با برند خاص خود، عمدتا محصولات باری تولید می کند. همچنین گروه بهمن در بخش تولید خودروهای مسافربری با شرکت خودروسازی اسنا همکاری می کند و در گام نخست بر اساس مذاکراتی که با سازمان شهرداری ها و وزارت کشور داشتیم در تجهیز و نوسازی حمل و نقل مسافربری شهری ورود پیدا کردیم و امیدواریم با توجه به سابقه درخشان شرکت اسنا در تولید خودروهای دو کابین مسافربری و به اصطلاح «بی آر تی» بتوانیم اقدامات خوبی در این زمینه انجام دهیم.

علی مرادلو ادامه داد: شرکت سیبا موتور نیز کاملا در زمینه تولید خودروهای تجاری باری فعالیت می کند و با برند FAW همکاری می کند. هدف گروه بهمن این است که شرکت بهمن دیزل در رنج محصولات سیبا موتور فعالیت نکند و به عبارت دیگر محصولات یکدیگر را پوشش ندهند بلکه تکمیل کننده یکدیگر باشند. اما با توجه به سلایق مختلف در بازار سعی می کنیم سلایق مختلف را از طریق این دو شرکت تامین کنیم. طبیعتا برنامه ریزی کلان برای تولید نوع محصولات توسط گروه بهمن انجام می شود و به گونه ای برنامه ریزی می کنیم که محصولات این سه شرکت هم پوشانی نداشته باشند و مکمل یکدیگر باشند.

وی با تاکید بر نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای کشور بیان کرد: نوسازی این ناوگان در وهله اول مستلزم اراده دولت و سپس برنامه ریزی در این زمینه است. چرا که این ناوگان رگ های اقتصاد کشور هستند و نوسازی آن به خودی خود اتفاق نخواهد افتاد. متاسفانه علی رغم صحبت هایی که در سالهای اخیر گفته شده ناوگان جاده ای نوسازی نشده و شاهد طرح های نوسازی مقطعی 200 تا 500 دستگاه بودیم در صورتی که ناوگان جاده ای نیازمند نوسازی 70 و 80 هزار دستگاه است.

مدیرعامل گروه بهمن یادآور شد: گروه بهمن برای نوسازی ناوگان جاده ای آمادگی کامل دارد اما باید امکاناتی برای ساخت ایجاد شود. همچنین با توجه به شرایط موجود و آینده ساختار حمل و نقل ما باید تغییر کند و از راننده مالکی خارج شود و به وسیله شرکت ها و با سیستم جدید اداره شود و استانداردهایی برای حمل و نقل وجود داشته باشد. لذا دولت باید با تعیین تعرفه های جدید حمل و نقل و در نظر گرفتن هزینه های اسقاط و تعیین بودجه و ارائه تسهیلات بانکی به متقاضیان نسبت به نوسازی ناوگان جاده ای اقدام کند.

علی مرادلو افزود: بخشی از حمل و نقل به ترانزیت و واردات و صادرات مربوط می شود که امروزه به دلیل فرسودگی ناوگان تجاری کشور این درآمدها نصیب کشورهای همسایه می شود که بسیار جای تاسف دارد.

وی از راه اندازی مرکزی به نام «خوشحالی مشتریان» به منظور جلب رضایت مشتریان گروه بهمن خبر داد و گفت: این مرکز متشکل از تمام مجموعه شرکت های ما اعم از تولید، کیفیت و مهندسی است که باید پاسخگو نیاز مشتریان باشند زیرا افزایش کیفیت و جلب رضایت مشتری الویت گروه بهمن است و قطعا کیفیت را قربانی تولید نمی کنیم.

مدیرعامل گروه بهمن در خصوص برنامه صادرات محصولات گروه بهمن اظهار داشت: مطالعاتی روی بازارهای هدف خود انجام دادیم که به دلیل محدودیت های کرونا کندتر از حد معمول پیش می رود. مذاکراتی با کشور عراق در حال انجام است اما نهایی نشده است. ضمن اینکه گروه بهمن برای صادرات محصولات خود تاکید بسیاری روی سلایق و تطابق با نیازها و استانداردهای بازار هدف دارد. حتی ما پیشنهادهایی مبنی بر تولید تحت لیسانس داریم اما زمانی این کار را خواهیم کرد که محصولات ما کاملا با کیفیت و مطابق با نیاز بازار هدف باشد.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
طراحی و تولید: "ایران سامانه"